REGATA

Popis

Závod na plachetnicích může být pěkný adrenalinový zážitek.

Dopoledne se posádky pod dohledem zkušených kapitánů naučí jak plachetnici ovládat a jaké jsou pravidla závodu. Odpoledne proběhne závod, kdy klienti sami, mezi sebou, závodí. Kapitán je samozřejmě na palubě a posádku hlídá.

U této formy akce se doporučuje, aby se celá posádka aktivně účastnila řízení plachetnice. Z klientů, kteří by raději relax, namísto závodu, můžeme vytvořit posádky pro vyhlídkovou plavbu.

 

Vybavení

Chemické WC
Chladící box 12V
Kanystr na pitnou vodu
Kanystr s benzínem
Nádobí
Plynový vařič
Rádio
Rolfok
Solární panel
Tekoucí voda
Záchranné prostředky

Co je třeba vědět

Příjezd dohodou
Odjezd dohodou

Výhody kajutové plachetnice

V kajutě se v případě nepřízně počasí můžete schovat, lze zde také schovat batůžek se svačinou, telefony či jinou elektroniku. To vše zde bude v bezpečí před vodou.

Oblečení

V létě za krásného počasí stačí plavky a ručník, v jarních i podzimních měsících postačí běžné oblečení s ohledem na předpověď rychlosti větru, ten pocitovou teplotu výrazně snižuje. Speciální nepromokavé oblečení není potřeba.

Bezpečnost

Nezkušenému může připadat, že plachetnice je velmi nestabilní a musí se brzy překlopit dnem vzhůru. To je ovšem mylná představa, známe příběhy plachetnic, které se ocitli ve špatném počasí na otevřeném moři a jen žasneme z toho, co vše kýlová plachetnice vydrží. Takové podmínky však na Orlíku nezažijete, a proto je plavba na plachetnici naprosto bezpečná.

Kapitáni

Na palubě je zkušený kapitán, který dokáže ovládat loď zcela samostatně, nic však nebrání tomu kapitánovi pomoct či loď samostatně, pod dohledem, ovládat.

Kontaktujte nás

Potřebujete pomoc? Neváhejte nás kontaktovat! Jsme zde, abychom vám pomohli.

Vít Řezáč

Rezervace
+420 777 068 128

Přihlášení