NA DEN KAPITÁNEM

Popis

Kapitán naučí posádku ovládat plachetnici a ta po zbytek dne pod dohledem kapitána pluje sama. Proto, aby posádka mohla plout sama, musí navzájem komunikovat a spolupracovat, není na místě mít pochyby, že to nezvládnete, pachtit je jednoduché a rychle se to naučí každý.

Během plavby se podíváme na zajímavé místa na Orlické přehradě. Stále je však možné se aktivně do řízení plachetnice nezapojit, kdo nechce, nemusí. :)

 

Vybavení

Chemické WC
Chladící box 12V
Kanystr na pitnou vodu
Kanystr s benzínem
Nádobí
Plynový vařič
Rádio
Rolfok
Solární panel
Tekoucí voda
Záchranné prostředky

Co je třeba vědět

Příjezd dohodou
Odjezd dohodou

Co s sebou

  • Jídlo a pití
  • Oblečení dle počasí

Výhody kajutové plachetnice

V kajutě se v případě nepřízně počasí můžete schovat, lze zde také schovat batůžek se svačinou, telefony či jinou elektroniku. To vše zde bude v bezpečí před vodou.

Počasí

Počasí je velmi zásadní. Může to být krásná romantická plavba se sluníčkem a jemným vánkem, ale také můžeme zažít adrenalinové náklony a silný vítr. Plout se dá za každého počasí a je dobré se na to patřičně připravit vhodným oblečením. Při velmi špatné předpovědi počasí, se lze domluvit na jiném termínu.

Oblečení

V létě za krásného počasí stačí plavky a ručník, v jarních i podzimních měsících postačí běžné oblečení s ohledem na předpověď rychlosti větru, ten pocitovou teplotu výrazně snižuje. Speciální nepromokavé oblečení není potřeba.

Bezpečnost

Nezkušenému může připadat, že plachetnice je velmi nestabilní a musí se brzy překlopit dnem vzhůru. Kýlová plachetnice však vydrží takové povětrnostní podmínky, které na Orlíku nezažijeme, a proto se plavby na plachetnici nemusíte bát.

Plavba není vhodná pro každého

Máte-li omezené pohybové možnosti, zvažte, zda je pro vás plavba na plachetnici ta správná volba. Loď není nízkopodlažní autobus a ze zkušenosti víme, že dostat starší osobu po operaci kolene na loď a z lodi, je téměř nemožné.

Kapitáni

Na palubě je zkušený kapitán, který dokáže ovládat loď zcela samostatně, nic však nebrání kapitánovi pomoct či loď samostatně, pod dohledem, ovládat.

Nezávazná poptávka

Firemní akce

Kontaktujte nás

Potřebujete pomoc? Neváhejte nás kontaktovat! Jsme zde, abychom vám pomohli.

Vít Řezáč

Rezervace
+420 777 068 128

Přihlášení