DEN NA PLACHETNICI SE ŠKOLENÍM JACHTINGU

Popis

Chcete si vyzkoušet jachting? pak jste na správné adrese. Staňte se kapitánem lodi a vydejte se na nezapomenutelnou cestu po Orlické přehradě. Naše kajutové plachetnice jsou ideální pro ty, kdo chtějí zažít kouzlo jachtingu i bez průkazu vůdce malého plavidla a zároveň nemají žádné zkušenosti s jachtingem nebo mají znalosti minimální.

Před samotnou plavbou vám zašleme instruktážní videa, kde se dozvíte základy jachtingu a jak plachetnici ovládat. Veškeré teoretické informace tak budete znát ještě před tím, než vstoupíte na palubu plachetnice. Na místě si některé věci zopakujeme a zodpovíme případné dotazy. V lodi vám budou veškeré informace k dispozici ještě v papírové formě, tak abyste v případě jakýchkoliv nejasností měli informace hned po ruce.

Zážitek spojuje jachting, koupání, poznávání památek a krásnou přírodu.

Samotná plavba probíhá na plachetnici Balt 17, která byla vyrobena v roce 2013 a i přes svou velikost je nebývale prostorná. V případě, že nebudete plachtit o pohon lodi se postará závěsný motor o výkonu 2.5 koní.Cena - 4 500 Kč/den


 

Maximální počet osob

4

Počet lůžek

4

Délka lodi

5 metrů

Plocha plachet

12 m2

Plachty

Hlavní + kosatka

Motor

Závěsný 2.5hp

Vybavení

Chemické WC
Chladící box 12V
Kanystr na pitnou vodu
Kanystr s benzínem
Nádobí
Plynový vařič
Rádio
Rolfok
Solární panel
Tekoucí voda
Záchranné prostředky

Co je třeba vědět

Příjezd 09:00
Odjezd 16:00

Kauce

5 000 Kč při předání lodě v HOTOVOSTI.

Instruktáž

Před samotnou plavbou vám budou odeslána instruktážní videa, kde se dozvíte základy ovládání plachetnice. Není to nic složitého, ale přesto doporučujeme tyto videa shlédnout, v opačném případě proběhne celá instruktáž až v den předání a dozvíte se najednou až příliš informací. I přesto, že videa shlédnete, v den vaší plavby proběhne instruktáž přímo na plachetnici, kde vám některé věci ukážeme v praxi a vy se můžete doptat na věci, které vám nejsou jasné. Taková to instruktáž je poté, co jste dopředu shlédli videa, velmi rychlá a jste schopni loď bezpečně a bezproblémově ovládat. Je nám jasné, že některé informace se z hlavy prostě vypaří, proto budete mít v lodi k dispozici veškeré informace i v papírové formě, abyste se mohli kdykoliv podívat na to co vám není jasné.

Výhody kajutové plachetnice

V kajutě se v případě nepřízně počasí můžete schovat, lze zde také schovat batůžek se svačinou, telefony či jinou elektroniku. To vše zde bude v bezpečí před vodou.

Co s sebou

  • Jídlo a pití
  • Věci na koupání
  • Oblečení dle počasí

Počasí

Počasí je velmi zásadní. Může to být krásná romantická plavba se sluníčkem a jemným vánkem, ale také můžeme zažít adrenalinové náklony a silný vítr. Plout se dá za každého počasí a je dobré se na to patřičně připravit vhodným oblečením. Při velmi špatné předpovědi počasí, se lze domluvit na jiném termínu.

Oblečení

V létě za krásného počasí stačí plavky a ručník, v jarních i podzimních měsících postačí běžné oblečení s ohledem na předpověď rychlosti větru, ten pocitovou teplotu výrazně snižuje. Speciální nepromokavé oblečení není potřeba.

Bezpečnost

Nezkušenému může připadat, že plachetnice je velmi nestabilní a musí se brzy překlopit dnem vzhůru. To je ovšem mylná představa, známe příběhy plachetnic, které se ocitli ve špatném počasí na otevřeném moři a jen žasneme z toho, co vše kýlová plachetnice vydrží. Takové podmínky však na Orlíku nezažijete, a proto je plavba na plachetnici naprosto bezpečná.

Plavba není vhodná pro každého

Máte-li omezené pohybové možnosti, zvažte, zda je pro vás plavba na plachetnici ta správná volba. Loď není nízkopodlažní autobus a ze zkušenosti víme, že dostat starší osobu po operaci kolene na loď a z lodi, je téměř nemožné.

Domácí mazlíčci

Pes a ani jiná zvířata nemají vstup na plachetnici povolen.

Přezuvky

Bez černé podrážky (jsou potřeba především v jarním a podzimním období).

V ceně pronájmu není

Závěrečný úklid 500 Kč - v případě vrácení neuklizené lodě.

Rezervace

Den na plachetnici se zaškolením

Kontaktujte nás

Potřebujete pomoc? Neváhejte nás kontaktovat! Jsme zde, abychom vám pomohli.

Vít Řezáč

Rezervace
+420 777 068 128

Přihlášení